Toalettstol Ifö Spira 6260 Rimfree med WC-LimMjukstängande hårdsits
Topptestad
9 133 kr
Vald variant
Toalettlock:
Ja, Mjukstängande Hårdsits

Spira 6260 Rimfree med WC-Lim
Mjukstängande hårdsits
9 133 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Toalettstol Spira 6260 Rimfree från Ifö. För golvmontage med skandinavisk design och slät utsida. Helt utan spolkant vilket gör att bakterier och smuts inte har någonstans att gömma sig och toaletten blir enklare att rengöra och blir mer hygienisk.
Varumärke
IföBeskrivning
Toalettstol Spira 6260 Rimfree från Ifö. För golvmontage med skandinavisk design och slät utsida. Helt utan spolkant vilket gör att bakterier och smuts inte har någonstans att gömma sig och toaletten blir enklare att rengöra och blir mer hygienisk.
Toalettstolen har hel cisternkåpa med en separat innercistern för vattnet. På så vis undviks kondens på cisternkåpan och den blir också tystare vid återfyllning. Fresh WC, som ger doft och underlättar rengöringen, är standard och doseringstabletten stoppas i via spolknappen.
Ifö Clean
Ytbehandling som ger porslinet en hård, jämn och slät yta. Gör det svårare för kalk och smuts att fästa. Förenklar rengöringen av porslinet och det ser fräschare och nyare ut under en längre tid.
Med Design4Bath i.CRYSTAL+ behöver du inga extra verktyg såsom limpistol då patronen är gasdriven. Reglera mängden lim du önskar genom enkel justering på patronen. Mycket god vidhäftning på flertalet underlag utan användning av primer, även vid exponering av vatten. Hög mekanisk hållfasthet, skjuv- och dragstyrka. Svag lukt. Fri från isocyanater. Silikonfri. God UV-beständighet och åldringsegenskaper. För användning såväl utomhus som inomhus.
Ifö Clean
Ytbehandling som ger porslinet en hård, jämn och slät yta. Gör det svårare för kalk och smuts att fästa. Förenklar rengöringen av porslinet och det ser fräschare och nyare ut under en längre tid.
Med Design4Bath i.CRYSTAL+ behöver du inga extra verktyg såsom limpistol då patronen är gasdriven. Reglera mängden lim du önskar genom enkel justering på patronen. Mycket god vidhäftning på flertalet underlag utan användning av primer, även vid exponering av vatten. Hög mekanisk hållfasthet, skjuv- och dragstyrka. Svag lukt. Fri från isocyanater. Silikonfri. God UV-beständighet och åldringsegenskaper. För användning såväl utomhus som inomhus.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö |
| Art.Nr. | st7319972028073 |
| Spolande | 4/2 l |
| Montering | Limmas |
| Färg | Vit |
| Material | Porslin |
| Serie | Spira |
| Toalettlock | Ja, Mjukstängande Hårdsits |
| Typ | Golvstående |
| Vattenlås | S-Lås |
| Djup | 650 mm |
| Höjd | 860 mm |
| Sitthöjd | 420 mm |
| Topptestad | Ja |
| Bredd | 355 mm |





