Toalettstol Ifö Spira 6261 Rimfree Hög Modell för Limning
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Spira 6261 Rimfree Hög Modell för Limning

Beskrivning
Komplettera med doseringslösning Domestos Fresh WC 5-pack.
Ifö Spira har 4/2-litersspolning som enkelt kan ställas om till 6/3-liters dubbelspolning eller enkel 6-litersspolning genom spolknappen. Den har ett inbyggt s-lås och toaletten är behandlad med Ifös rengöringsvänliga glasyr, Ifö Clean, och den godkänd enligt Nordic Quality.
Ifö Clean
Toaletten har en ytbehandling som ger porslinet en hård, jämn och slät yta. Det gör det svårare för kalk och smuts att fästa vilket förenklar rengöringen av porslinet och det ser fräschare och nyare ut under en längre tid.
Dokument
Recensioner
Valde Spira på grund av att glacyren skulle vara bättre. Värdelöst! Spolningen når inte med kraft hela skålen, avföring fastnar och trots färskt så sitter det. Min gamla Ido från 1984 var lättare att hålla ren. Jag trodde jag köpte det bästa men fick det sämsta. Vattnet har full fart till kröken men lite mer än fuktar i skålen. Vidare bakom kröken fortsätter det med ett cirkulärt rör med kanter så borsten hakar i. Kundtjänst på IFÖ totalt ointredderade!
Bra varor med snabb leverans
Skönt med en hög toastol
Hög och spolar väldigt bra. Är helt nöjd.
Helt enligt mina förväntningar till ett bra pris
Mycket bra med en hög toalettstol.
Hårdsitsen är lite väl hård,men annars en jättefin stol lätt att göra ren mm
Stolen OK Men medföljande hårdsits passade ej denna högre stol! Alldeles för vass i kanten! Torbjörn
Snygg och fungerar bra
Vi är helnöjda med stolen
Badrummet äntligen klart och toan på plats. Spolningen är super, lätt att hålla ren. Höjden bra. Kommer att beställa ytterligare en Spira till en annan toalett. Kan varmt rekommendera Spira.
Jag är mycket nöjd med produkten och leveransen av densamma.
Mycket bra produkt. När man fyllt på patron trycker man ner spolknappen i höger sida tills det klickar då funkar det fint.
Gillar höjden och designen
Kanon fin toalett
Helt nöjd. Bra höjd
En fantastisk produkt från IFÖ med den senaste tekniken.
Mycket bra spolfunktion som går att ställa in för större vattenmängd om man vill. Lätt att hålla ren. Rätt höjd på denna modell.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö |
| Art.Nr. | 626108811010I |
| Spolande | 4/2 l |
| Montering | Limmas |
| Ytbehandling | Ifö Clean |
| Färg | Vit |
| Spolknapp | Dubbelspolning |
| Material Tvättställ | Porslin |
| Serie | Spira |
| Typ | Golvstående Toalettstol |
| Vattenlås | S-Lås |
| Djup | 650 mm |
| Höjd | 900 mm |
| Sitthöjd | 460 mm |
| Bredd | 355 mm |
| Toalettlock | Ja, Mjuksits, Ja, Mjukstängande Hårdsits |




