Toalettstol Ifö Spira 6261 Rimfree Hög Modell
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Spira 6261 Rimfree Hög Modell

Beskrivning
Komplettera med doseringslösning Domestos Fresh WC 5-pack.Toaletten har 4/2-litersspolning som enkelt kan ställas om till 6/3-liters dubbelspolning eller enkel 6-litersspolning genom spolknappen. Den har dessutom ett inbyggt s-lås och toaletten är behandlad med Ifös rengöringsvänliga glasyr, Ifö Clean, och godkänd enligt Nordic Quality.
Ifö Clean
Toaletten har en ytbehandling som ger porslinet en hård, jämn och slät yta. Det gör det svårare för kalk och smuts att fästa vilket förenklar rengöringen av porslinet och det ser fräschare och nyare ut under en längre tid.
Dokument
Recensioner
Bra höjd rimfri
Snygg och praktisk
Rent och hygieniskt
Helt ok perfekt
En normal WC-stol är alldeles för låg för att vara bekväm. Därför bytte vi till en högra modell som fungerar mycket bättre.
Skönt med hög sits och att man slipper utvändig kondens
Verkar vara heeelt ok!
Stolen är ok och lätt att göra ren. Spolknappen gillar jag ej. Känns nästan som den är sönder och man får vänta och höra om den slår igen vattnet. Därför bara 3☀️
Mycket bra toalettstol, skönt med den extra höjden. De som installerade stolen valde att limma istället för skruva men det var bara att täcka för hålen.
Hög, bekväm och lättskött.
Nöjd med allt
Vattenskada samt renovering av gäst toa. Bytte från den gamla klassiska Gustavsbergaren från tidigt 60 tal till IFÖ spira 6261 som är förhöjd relativt normal sitthöjd 42 cm till 46 cm. Bra medföljande sitts som inte är mjukstängande. Enkel att rengöra.
Bra produkt som passade mina behov
Fungerar perfekt! Skönt med en högre toalettstol!
Mest för sitthöjd och ingen spontant. Känt märke där det går hitta reservdelar i framtiden.
Vi valde en högre modell av toalettstol för att min fru har fått problem med ett knä och har svårt att resa sig. Utan spolkant skulle finnas på alla toalettstolar av hygienska skäl. Vi är jättenöjda.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö |
| Art.Nr. | 626108811I |
| Spolande | 4/2 l |
| Montering | Skruvas |
| Ytbehandling | Ifö Clean |
| Färg | Vit |
| Spolknapp | Dubbelspolning |
| Material Tvättställ | Porslin |
| Serie | Spira |
| Typ | Golvstående Toalettstol |
| Vattenlås | S-Lås |
| Djup | 650 mm |
| Höjd | 900 mm |
| Sitthöjd | 460 mm |
| Bredd | 355 mm |
| Toalettlock | Ja, Hårdsits, Ja, Mjuksits, Ja, Mjukstängande Hårdsits |




