Innerdörrskarm Swedoor Flex+Karm VitFlexintervall 110-135 mm, Mått: H200xB100 cm
1 906 kr
1 869 krSänkt pris!
Vald variant
Bredd:
100 cm
Höjd:
200 cm
Djup:
110 mm

Flex+Karm Vit
Flexintervall 110-135 mm, Mått: H200xB100 cm
1 869 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Det som kan vara lite svårt när man skall byta karm, är att väggarna kan variera både i rakhet och tjocklek. En smidig lösning på detta problem är Swedoors egen flexibla karmlösning - Flex+karmen.
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Det som kan vara lite svårt när man skall byta karm, är att väggarna kan variera både i rakhet och tjocklek. En smidig lösning på detta problem är Swedoors egen flexibla karmlösning - Flex+karmen.
Flex+karmen består av en spårad grundkarm. För att dämpa slag och störande ljudgenomträngning har Flex+karmen försetts med integrerad tätningslist. Detta är en karmlösning som är enkel att montera. Den ger ett svårslaget slutresultat utan glipor och spikmärken. Foderna köpes separat och justeras och monteras utan synliga spik och skruvar. Arbetsmomenten är enkla och säkerställer ett snyggt slutresultat.
OBS! Måtten som anges avser modulmått
OBS! Måtten som anges avser modulmått
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Art.Nr. | 160539 |
| Bredd | 100 cm |
| Höjd | 200 cm |
| Djup | 110 mm |
| Produkttyp | Karm |
| Färg | Vit |
| NCS-Kulör | NCS S 0502-Y |
| EAN-nr | 5700361605399 |

