Parinnerdörrskarm Swedoor Clever-Line
fr.1 061 kr
fr.1 040 krSänkt pris!
Välj variant

Clever-Line
1 040 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 6-8 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Parinnerdörrskarm Swedoor Clever-Line är en traditionell karm som fyller de grundläggande kraven på en dörrkarm. Karmsidor och överstycke finns både med obehandlad yta och klarlackad finish för bättre hållbarhet. Pardörrskarmar är till för dörrar med två lika stora dörrblad. Läs noga vilken storlek du ska ha till din dörrkombination!
Varumärke
SwedoorBeskrivning
Parinnerdörrskarm Swedoor Clever-Line är en traditionell karm som fyller de grundläggande kraven på en dörrkarm. Karmsidor och överstycke finns både med obehandlad yta och klarlackad finish för bättre hållbarhet. Pardörrskarmar är till för dörrar med två lika stora dörrblad. Läs noga vilken storlek du ska ha till din dörrkombination!
Clever-Line är Swedoors standardserie som passar alla hushåll. Alla komponenter håller god standard och testas på samma sätt som övriga Swedoor-produkter - men med mer traditionell tillverkning och enklare finish. Swedoor har tillverkat dörrar i över 50 år. Moderföretaget Jeld-Wen grundades i USA 1960 och finns idag i över 20 länder över hela världen. Hantverk av högsta kvalitet, kombinerat med innovation är ledord som kännetecknar Swedoors tillverkning. Det är inte av en slump som Swedoor är en av Europas största dörrtillverkare.
5 års fabriksgaranti på samtliga Swedoor karmar.
Observera att karmarna säljs i modulmått! Se PDF Måttabell för exakta mått!
5 års fabriksgaranti på samtliga Swedoor karmar.
Observera att karmarna säljs i modulmått! Se PDF Måttabell för exakta mått!
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Swedoor |
| Produkttyp | Parinnerdörrskarm |
| Gångjärn | Snap-In |
| Tröskel | Tröskelplatta 9 mm |
| Storlek | 13.3x20, 13.3x21, 15.3x20, 15.3x21, 17.3x20, 17.3x21, 19.3x20, 19.3x21 |
| Bredd | 133, 153, 173, 193 cm |
| Höjd | 200, 210 cm |
| Djup | 68, 93, 118, 147 mm |
| Färg | Furu, Klarlackad Furu, Vit, S-0502-Y |

