Batteriövervakare Victron SolidSwitch 104
539 kr
488 krSänkt pris!

SolidSwitch 104
488 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Victron SolidSwitch 104 kan hantera DC-laster upp till 70V/4A och styras via en digital lågeffektsignal. Den klarar resistiva, kapacitiva eller induktiva laster, såsom en högeffektskontaktors spole. SolidSwitch saknar inbyggt skydd mot omvänd polaritet och är inte kortslutningssäker.
Varumärke
VictronBeskrivning
Victron SolidSwitch 104 kan hantera DC-laster upp till 70V/4A och styras via en digital lågeffektsignal. Den klarar resistiva, kapacitiva eller induktiva laster, såsom en högeffektskontaktors spole. SolidSwitch saknar inbyggt skydd mot omvänd polaritet och är inte kortslutningssäker.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 103693 |
| IP-Klassning | IP20 |
| Produkttyp | Tillbehör solcellsbatteri |
| Färg | Svart |
| Djup | 2,3 cm |
| Höjd | 5,8 cm |
| Bredd | 6,6 cm |
| Vikt | 0,0325 kg |
| EAN-nr | 8719076055556 |
