Fritidsbatteri Yuasa Leisure 80Ah 560A
1 939 kr

Leisure 80Ah 560A
1 939 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Yuasa Leisure-serien har utvecklats speciellt för den europeiska fritidsmarknaden. Med en god kallstartseffekt, urladdningstid samt djupurladdningskarakteristik är det ett mycket bra batterival för bl.a. husvagnar. Polställning: +-
Varumärke
YuasaBeskrivning
Yuasa Leisure-serien har utvecklats speciellt för den europeiska fritidsmarknaden. Med en god kallstartseffekt, urladdningstid samt djupurladdningskarakteristik är det ett mycket bra batterival för bl.a. husvagnar. Polställning: +-
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Yuasa |
| Art.Nr. | L26-80 |
| Utförande | Starteffekt: 560A (CCA) |
| Produkttyp | Bly |
| Bredd | 260 mm |
| Höjd | 225 mm |
| Djup | 174 mm |
| Spänning | 12 V |
| Vikt | 18 kg |
| Batterikapacitet | 80 Ah |
