Ram Elko Plus 4-Fack Option
Rek. pris 1 770 kr
fr.1 041 kr
Se priset!
Välj variant
Förväntas åter i lager 2026-04-01
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Plus Option är en serie kombinationsramar i metall, glas och skiffer för infällda strömställare, vägguttag m.m. i Plus-serien. Kan kombineras med Plus fjällvit, aluminium eller svart efter önskemål. Glas finns som vitt frostat, kritvitt och svart sotat. I metall finns 1-håls ram med cirkulär borstning och 1-5 håls med linjär borstning. Vid montage inom samma ram är c/c måttet 71 mm, vid montage mellan två ramar är c/c måttet 85 mm. Kan monteras både horisontellt och vertikalt.
Varumärke
ElkoBeskrivning
Plus Option är en serie kombinationsramar i metall, glas och skiffer för infällda strömställare, vägguttag m.m. i Plus-serien. Kan kombineras med Plus fjällvit, aluminium eller svart efter önskemål. Glas finns som vitt frostat, kritvitt och svart sotat. I metall finns 1-håls ram med cirkulär borstning och 1-5 håls med linjär borstning. Vid montage inom samma ram är c/c måttet 71 mm, vid montage mellan två ramar är c/c måttet 85 mm. Kan monteras både horisontellt och vertikalt.
Egenskaper
| Varumärke | Elko |
| Art.Nr. | EKO04426E |
| Utförande | 4-Fack |
| Material | Glas |
| Typ | Ram |
| Djup | 348 mm |
| Höjd | 33 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Bredd | 132 mm |
| Färg | Kritvit, Svart Glas, Vit Glas |
| Serie | Option, Plus |
