Vägguttag Elko Plus DCL 2-Pol Inkl. Stickpropp
Rek. pris 280 kr
fr.146 kr
Se priset!
Välj variant

Plus DCL 2-Pol Inkl. Stickpropp
146 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

DCL betyder Device for Connection of Luminaires, och är en stickpropp och uttag system för att ansluta den fasta belysningsutrustning. DCL vägguttag i Elko Plus vit. Lamputtag för vägg. Skruvanslutning. Passar alla Elko kombinationsramar. Levereras med DCL plugg.
Varumärke
ElkoBeskrivning
DCL betyder Device for Connection of Luminaires, och är en stickpropp och uttag system för att ansluta den fasta belysningsutrustning. DCL vägguttag i Elko Plus vit. Lamputtag för vägg. Skruvanslutning. Passar alla Elko kombinationsramar. Levereras med DCL plugg.
Egenskaper
| Varumärke | Elko |
| Art.Nr. | EKO04977E |
| Montering | Infällnad |
| Anslutning | Skruv |
| Material | Termoplast Halogenfri |
| Serie | Plus |
| Typ | DCL |
| Djup | 38 mm |
| Höjd | 86 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Inbyggnadsdjup | 28 mm |
| Bredd | 86 mm |
| Färg | Fjällvit, Svart |
