Vägguttag Schneider Electric Exxact OjordadSnabbanslutning
Rek. pris 541 kr
112 kr
Se priset!
Vald variant
Anslutning:
Snabbanslutning

Exxact Ojordad
Snabbanslutning
112 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Vägguttag 2-vägs från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V, ojordat, med 2st neutrala överkopplingsklämmor, petskyddat. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån.
Varumärke
Schneider ElectricBeskrivning
Vägguttag 2-vägs från Schneider Electrics för utanpåliggande installation med integrerad bottenplatta. 16AX, 250V, ojordat, med 2st neutrala överkopplingsklämmor, petskyddat. Snabbanslutning. Ingångar för kablar från baksidan genom utbrytningar i bottenplattan eller från alla sidor med hjälp av utklipp i locket. Produkten är IP20 (även med kåpan borttagen). IP21 då kabeln förs in underifrån.
Egenskaper
| Varumärke | Schneider Electric |
| Art.Nr. | WDE015591 |
| Anslutning | Snabbanslutning |
| Djup | 42 mm |
| Montering | Utanpåliggande |
| Färg | Vit |
| Material | Plast |
| Serie | Exxact |
| Typ | Vägguttag |
| Jordad | Nej |
| Höjd | 98 mm |
| Bredd | 65 mm |
| EAN-nr | 3606489504342 |
