Elverk Duab-Power MG11000CLE-3 1-fas/3-fas Bensin
27 999 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

MG11000CLE-3 är ett kraftigt bensindrivet elverk försedd med elstartad Mellgamotor på hela 20 hk med oljenivåvakt. Elverket har stor bränsletank på 25 liter vilket ger lång drifttid.
Varumärke
Duab-PowerBeskrivning
MG11000CLE-3 är ett kraftigt bensindrivet elverk försedd med elstartad Mellgamotor på hela 20 hk med oljenivåvakt. Elverket har stor bränsletank på 25 liter vilket ger lång drifttid.
Levereras komplett med startbatteri. Ett industrielverk för entreprenad, industri, lantbruk, shipping, hemmet m.m.
Tekniska data
- Batteriladdningsuttag: Ja
- Motoreffekt: 20 hk, V-block
- Antal cylindrar: 2 st
- Kylning: Luftkyld
- Oljenivåvakt: Ja
- Drivmedel: Bensin
- Tankvolym: 25 l
- Bränsleförbrukning: ca 3,5 l/h
- Effekt (P), kont.: 6,8
- Effekt (P), max: 8
- Effekt (S), kont.: 8,5
- Effekt (S), max: 10
- Typ av spänningsregulator: AVR
Funktioner
- Oljevakt
- Batteriladdningsuttag
- Elstart/snörstart
Driftkälla
- Bensin 4-takt
Motor
- Mellga M620
Tekniska data
- Batteriladdningsuttag: Ja
- Motoreffekt: 20 hk, V-block
- Antal cylindrar: 2 st
- Kylning: Luftkyld
- Oljenivåvakt: Ja
- Drivmedel: Bensin
- Tankvolym: 25 l
- Bränsleförbrukning: ca 3,5 l/h
- Effekt (P), kont.: 6,8
- Effekt (P), max: 8
- Effekt (S), kont.: 8,5
- Effekt (S), max: 10
- Typ av spänningsregulator: AVR
Funktioner
- Oljevakt
- Batteriladdningsuttag
- Elstart/snörstart
Driftkälla
- Bensin 4-takt
Motor
- Mellga M620
Egenskaper
| Varumärke | Duab-Power |
| Art.Nr. | 4000026287 |
| Driftkälla | Elverk Bensin |
| Produkttyp | Elverk |
| Ljudnivå | 72 dBa |
| Ljuddämpning | Nej |
| Tillverkarens Art.Nr. | 111213 |
| Drifttid | 7 |
| Färg | Blå/Svart |
| Längd | 690 mm |
| Höjd | 528 mm |
| Vikt | 170 kg |
| Tankvolym | 25 l |
| Bredd | 520 mm |
| Effekt/prestanda | 6800 W |
| Max bränsleförbrukning | 3,57 l/tim |
| EAN-nr | 7340198508432 |







