Elverk Kärcher PGG 3/1

PGG 3/1

Beskrivning
Den pålitliga 4-takts bensinmotorn är lättstartad och ger problemfri drift. Överbelastningsskydd och oljenivåindikator som standard. Robust stålrörsram skyddar operatörer och maskin från alla risker och skador. Enhetens två AC-jordade uttag är utrustade med en automatisk spänningsregulator (AVR). Med en maximal drifttid på upp till 12 timmar (6,5 timmar vid full belastning) kan en hel arbetsdag enkelt klaras av. 15 l bensintank.
Teknisk information
- Strömförsörjning: fyrtakts bensinmotor
- Spänning: 230 V
- Märkeffekt: 2,8 kW
- Maximal effekt: 3 kW
- Kubikkapacitet: 208 cm³
- Effekt: 4/5,4 kW/hk
- Bränsleförbrukning: 2,3 l/h
- Bränsletankens kapacitet: 15 L
- Drifttid vid 50% effekt: 12 h
- Drifttid vid 100% effekt: 6,5 h
- Visning av driftläge
- DC-utgång 12 V
- Skyddsklass: IP23
- Oljenivå- och överbelastningsskydd
- Bränslemätare
- 1-fas 230V Schuko-uttag
- Automatisk spänningsreglering (AVR)
- Volym: 74 dB (A)
- Vikt W/N: 56 / 51,7 kg
- Mått (p x l x h): 645 x 622 x 549 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kärcher |
| Art.Nr. | 103621748 |
| IP-Klassning | IP23 |
| Driftkälla | Bensin 4-takt |
| Cylindervolym | 208 cc |
| Produkttyp | Elverk |
| Längd | 645 mm |
| Höjd | 549 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 51,7 kg |
| Tankvolym | 15 l |
| Bredd | 622 mm |
| Garanti | 1 år |
| Motoreffekt | 4000 W |
| Färg | Svart |
| Effekt/prestanda | 3000 W |
| Max bränsleförbrukning | 2,3 l/tim |
| Antal faser | 1 |
| Decibelnivå | 74 dBa |
| Effekt/prestanda | 3000 kW |
| EAN-nr | 4054278547923 |


