Dimmermottagare Nexa CMR-101 På/Av
305 kr
Se priset!
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Mottagare för på/av med dimmerfunktion som endast ska användas till dimbara lampor. Monteras enkelt i apparatdosor och kopplas mot önskad belysning för fast installation. Mottagaren är kompatibel med samtliga självlärande mottagare i System Nexa samt Nexa Bridge.
Varumärke
NexaBeskrivning
Mottagare för på/av med dimmerfunktion som endast ska användas till dimbara lampor. Monteras enkelt i apparatdosor och kopplas mot önskad belysning för fast installation. Mottagaren är kompatibel med samtliga självlärande mottagare i System Nexa samt Nexa Bridge.
Information
- Frekvens: 433 MHz
- Drivs med: 230V
- Glödljus: 20-200 W
- Halogen: 20-200 W
- LED: 3-24 W
Viktigt
- Ej för inkoppling mot lysrör!
- Mottagaren ska bara användas med dimbara lampor
- Även om Nexas mål är att kunna styra alla lampor på marknaden så går utvecklingen ibland för fort vilket gör att det finns ett fåtal modeller som inte är kompatibla
- Frekvens: 433 MHz
- Drivs med: 230V
- Glödljus: 20-200 W
- Halogen: 20-200 W
- LED: 3-24 W
Viktigt
- Ej för inkoppling mot lysrör!
- Mottagaren ska bara användas med dimbara lampor
- Även om Nexas mål är att kunna styra alla lampor på marknaden så går utvecklingen ibland för fort vilket gör att det finns ett fåtal modeller som inte är kompatibla
Egenskaper
| Varumärke | Nexa |
| Art.Nr. | 14538 |
| Färg | Vit |
| Anslutning | Fast |
| Serie | System Nexa |
| Produkttyp | Mottagare |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 280 mm |
| Höjd | 520 mm |
| Bredd | 520 mm |
| EAN-nr | 7330545145380 |
