Inbyggnadsmottagare Nexa ZV-9101 Dimmer Z-wave
505 kr
455 krSänkt pris!
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Inbyggnadsmottagare från Nexa. Dimmermottagare för fast installation med ingång för återfjädrande brytare. Ställbar mellan fram- och bakkantsstyrd fasdimring samt lägsta dimmernivå. Mottagaren behöver både fas och nolla. Styrs med Nexa Bridge X eller valfri Z-Wave controller.
Varumärke
NexaBeskrivning
Inbyggnadsmottagare från Nexa. Dimmermottagare för fast installation med ingång för återfjädrande brytare. Ställbar mellan fram- och bakkantsstyrd fasdimring samt lägsta dimmernivå. Mottagaren behöver både fas och nolla. Styrs med Nexa Bridge X eller valfri Z-Wave controller.
Specifikationer
- Fram- och bakkantsstyrd fasdimring
- Ställbar lägsta dimmernivå
- Pushdim funktion
- Z-Wave Plus
Teknisk data
- Strömkälla: 220-240 V 50 Hz
- Max belastning: 40-400 W R / 20-200 W RC , RL
- Max belastning LED: 4-200 W LED
- Räckvidd: upp till 30 meter
- Radiofrekvens: 868,42 MHz
- Drifttemperatur: 0° till 40°C RH 8–80%
- IP klassificering: IP20
- Mått (B x H x D): 45 x 45 x 20 mm
- Fram- och bakkantsstyrd fasdimring
- Ställbar lägsta dimmernivå
- Pushdim funktion
- Z-Wave Plus
Teknisk data
- Strömkälla: 220-240 V 50 Hz
- Max belastning: 40-400 W R / 20-200 W RC , RL
- Max belastning LED: 4-200 W LED
- Räckvidd: upp till 30 meter
- Radiofrekvens: 868,42 MHz
- Drifttemperatur: 0° till 40°C RH 8–80%
- IP klassificering: IP20
- Mått (B x H x D): 45 x 45 x 20 mm
Egenskaper
| Varumärke | Nexa |
| Art.Nr. | 86816N |
| Färg | Vit |
| Serie | Z-Wave |
| Produkttyp | Inbyggnadsmottagare |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 20 cm |
| Höjd | 45 cm |
| Bredd | 45 cm |
| EAN-nr | 7330545868166 |

