Infälld Sändare Nexa WBT-912 2-kanals
279 kr
244 krSpara 13 %Kampanj
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kopplas samman med befintlig strömbrytare för att på så vis låta din originalbrytare förvandlas till en trådlös sändare och styr dina Nexa mottagare med On/Off eller dimmerfunktion. Endast inkoppling mot potentialfri kontakt (ej 230 V). Kompatibel med samtliga Nexa mottagare med självlärande kodsystem, t.ex. Nexa Bridge. Drivs med 1 st CR-2032-batteri (ingår).
Varumärke
NexaBeskrivning
Kopplas samman med befintlig strömbrytare för att på så vis låta din originalbrytare förvandlas till en trådlös sändare och styr dina Nexa mottagare med On/Off eller dimmerfunktion. Endast inkoppling mot potentialfri kontakt (ej 230 V). Kompatibel med samtliga Nexa mottagare med självlärande kodsystem, t.ex. Nexa Bridge. Drivs med 1 st CR-2032-batteri (ingår).
Egenskaper
| Varumärke | Nexa |
| Art.Nr. | 14429 |
| Färg | Grå |
| Anslutning | Fast |
| Serie | System Nexa |
| Produkttyp | Sändare |
| Djup | 140 mm |
| Höjd | 450 mm |
| Bredd | 450 mm |
| EAN-nr | 7330545144291 |
