Laddare/inverter/MPPT Victron EasySolar230V 100/5024/1600/40-16
12 587 kr
Vald variant
Spänning:
24 V

EasySolar230V 100/50
24/1600/40-16
12 587 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Easy Solar integrerar en MPPT-solcellsladdningsregulator, en växelriktare/laddare och en växelströmsfördelning i en kompakt enhet. Enkel installation med minimalt behov av kabeldragning.
Varumärke
VictronBeskrivning
Easy Solar integrerar en MPPT-solcellsladdningsregulator, en växelriktare/laddare och en växelströmsfördelning i en kompakt enhet. Enkel installation med minimalt behov av kabeldragning.
Easy Solar integrerar en MPPT solcellsregulator, en växelriktare/laddare och AC-fördelning i en kompakt enhet. Enkel att installera med minimal kabeldragning.
Vid installation behöver enheten programmeras för rätt batterityp och effektkapacitet hos elverket för optimal prestanda. Programvara kan laddas ner kostnadsfritt från Victrons webbplats. Anslutning kräver Victron Interface MK3 USB till en PC/laptop samt en nätverkskabel RJ45.
Vid installation behöver enheten programmeras för rätt batterityp och effektkapacitet hos elverket för optimal prestanda. Programvara kan laddas ner kostnadsfritt från Victrons webbplats. Anslutning kräver Victron Interface MK3 USB till en PC/laptop samt en nätverkskabel RJ45.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 191944 |
| Djup | 21,4 cm |
| Höjd | 11 cm |
| Bredd | 74,5 cm |
| Spänning | 24 V |
| Utförande | 24/1600/40-16 |
| Laddström | 4 A |
| IP-Klassning | IP21 |
| Vikt | 15,37 kg |
| Typ | Laddare/Inverter |
| Effekt/prestanda | 3 W |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Laddkabel ingår | Ja |
| Färg | Blå |
| Effekt | 3 W |
| Ström | 16 A |
| EAN-nr | 8719076021605 |
