Omformare Victron Phoenix 48V VE.Direct SCHUKO48/375
1 499 kr
Förväntas åter i lager 2026-05-18
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
VictronBeskrivning
Phoenix sinusomformare omvandlar ström från 48V till 230V och levererar en ren sinusvåg.
Phoenix växelriktare omvandlar ström från 48V till 230V och levererar en stabil och ren sinusvåg.
Specifikationer
- Maximerar batteriets kapacitet och energieffektivitet
- Ren sinusvåg säkerställer optimal drift av elektriska enheter
- Hög verkningsgrad
- Skyddad mot kortslutning, överbelastning, överhettning samt hög och låg batterispänning
- Kan anslutas till PC, iPhone och Android-enheter via VE.Direct-port med Bluetooth-dongel (säljs separat)
- Batterikablar ingår ej
- Levereras med Schuko-standarduttag för jordat utförande
Specifikationer
- Maximerar batteriets kapacitet och energieffektivitet
- Ren sinusvåg säkerställer optimal drift av elektriska enheter
- Hög verkningsgrad
- Skyddad mot kortslutning, överbelastning, överhettning samt hög och låg batterispänning
- Kan anslutas till PC, iPhone och Android-enheter via VE.Direct-port med Bluetooth-dongel (säljs separat)
- Batterikablar ingår ej
- Levereras med Schuko-standarduttag för jordat utförande
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 103509 |
| Färg | Blå |
| Spänning | 62 V |
| Djup | 16,5 cm |
| Höjd | 8,6 cm |
| Modell | 48/375 |
| Effekt/prestanda | 7 W |
| Produkttyp | Omformare |
| Vikt | 3,25 kg |
| Bredd | 26 cm |
| IP-Klassning | IP21 |
| EAN-nr | 8719076056799 |

