Solcellsregulator Victron BlueSolarMPPT, 100/30
1 311 kr
Vald variant
Färg:
Blå
Djup:
7 cm
Höjd:
11,5 cm
Bredd:
19 cm
Laddström:
3 A

BlueSolar
MPPT, 100/30
1 311 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
VictronBeskrivning
En användarvänlig, pålitlig och prisvärd PWM-regulator från Victron.
En solcellsladdare tar emot energi från solpanelerna och lagrar den i batterierna. BlueSolar använder den senaste tekniken för att optimera energiinsamlingen och laddar batteriet intelligent för att snabbt nå full kapacitet. Samtidigt bevarar den batteriets hälsa och förlänger dess livslängd.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 540191 |
| Djup | 7 cm |
| IP-Klassning | IP43 |
| Höjd | 11,5 cm |
| Bredd | 19 cm |
| Vikt | 1,38 kg |
| Utförande | MPPT, 100/30 |
| Färg | Blå |
| Laddström | 3 A |
| Typ | Solcellsregulator |
| EAN-nr | 8719076025542 |

