Solcellsregulator Victron BlueSolarPWM, LCD&USB 12/24V-30A
544 kr
Vald variant
Färg:
Blå
Djup:
4 cm
Höjd:
10,5 cm
Bredd:
18,5 cm
Laddström:
3 A

BlueSolar
PWM, LCD&USB 12/24V-30A
544 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
VictronBeskrivning
En användarvänlig, pålitlig och prisvärd PWM-regulator från Victron.
Regulatorn har en liquid crystal display och utrustad med två 5-volts USB-utgångar, programmerbar ljuskontrollsfunktion samt trestegs-batteriladdning (bulk, absorption och float). Belastningsutgång finns vilken har låg spänning, manuell frånkoppling och är skyddad mot överbelastning. Anslutningen är skyddad med omvänd polaritet till solpaneler och/eller batteri.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 103550 |
| Djup | 4 cm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Höjd | 10,5 cm |
| Bredd | 18,5 cm |
| Vikt | 0,3 kg |
| Utförande | PWM, LCD&USB 12/24V-30A |
| Färg | Blå |
| Laddström | 3 A |
| Typ | Solcellsregulator |
| EAN-nr | 8719076046226 |

