Solcellsregulator Victron BlueSolarPWM, Light 12/24V-30A
469 kr
Vald variant
Färg:
Svart
Djup:
3 cm
Höjd:
7 cm
Bredd:
13 cm
Laddström:
3 A

BlueSolar
PWM, Light 12/24V-30A
469 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
VictronBeskrivning
En användarvänlig, pålitlig och prisvärd PWM-regulator från Victron.
PWM-regulator med inbyggd temperatursensor och stöd för trestegs batteriladdning (bulk, absorption och flyt). Den är skyddad mot överladdning, kortslutning och omvänd polaritet, och har även en funktion för frånkoppling vid lågutspänning. Bra regulator till ett bra pris.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 103549 |
| Djup | 3 cm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Höjd | 7 cm |
| Bredd | 13 cm |
| Vikt | 0,15 kg |
| Utförande | PWM, Light 12/24V-30A |
| Färg | Svart |
| Laddström | 3 A |
| Typ | Solcellsregulator |
| EAN-nr | 8719076025405 |

