Solcellsregulator Victron BlueSolarPWM, Light 12/24V-5A
215 kr
Vald variant
Färg:
Svart
Djup:
3 cm
Höjd:
7,5 cm
Bredd:
13 cm
Laddström:
5 A

BlueSolar
PWM, Light 12/24V-5A
215 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
VictronBeskrivning
En användarvänlig, pålitlig och prisvärd PWM-regulator från Victron.
Regulatorn är utrustad med temperatursensor, trestegs batteriladdning (bulk, absorption och flyt), skydd mot överladdning och kortslutning, omvänd polaritet samt frånkopplar vid lågutspänning.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 103540 |
| Djup | 3 cm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Höjd | 7,5 cm |
| Bredd | 13 cm |
| Vikt | 0,13 kg |
| Utförande | PWM, Light 12/24V-5A |
| Färg | Svart |
| Laddström | 5 A |
| Typ | Solcellsregulator |
| EAN-nr | 8719076025245 |

