Solcellsregulator Victron BlueSolarPWM, Pro 12/24V-10A
328 kr
Vald variant
Färg:
Grå
Djup:
4 cm
Höjd:
7 cm
Bredd:
13 cm
Laddström:
1 A

BlueSolar
PWM, Pro 12/24V-10A
328 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
VictronBeskrivning
En användarvänlig, pålitlig och prisvärd PWM-regulator från Victron.
En PWM solcellsregulator som även har belysningsstyrning. Den är utrustad med två timers som möjliggör drift från skymning till gryning eller under en begränsad tid efter skymningen och före gryningen. Regulatorn har en sjusegmentsdisplay som visar timerns inställningar och felkoder, samt en batteristatusindikator med varning för överladdning. Dessutom har den en inbyggd temperatursensor och stöd för trestegs batteriladdning (bulk, absorption och flyt). Den är också skyddad mot överström, kortslutning och omvänd polaritet vid anslutning till solcellspaneler och/eller batteri, samt har en funktion för övermanning av bortkoppling vid låg spänning.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 103543 |
| Djup | 4 cm |
| IP-Klassning | IP30 |
| Höjd | 7 cm |
| Bredd | 13 cm |
| Vikt | 0,16 kg |
| Utförande | PWM, Pro 12/24V-10A |
| Färg | Grå |
| Laddström | 1 A |
| Typ | Solcellsregulator |
| EAN-nr | 8719076025283 |

