Solcellsregulator Victron SmartSolar MPPT150/45
2 623 kr
Se priset!
Vald variant
Djup:
7 cm
Höjd:
13 cm

SmartSolar MPPT
150/45
2 623 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En smart och pålitlig MPPT-regulator från Victron med fjärrstyrning via Bluetooth och med förbrukarutgång.
Varumärke
VictronBeskrivning
En smart och pålitlig MPPT-regulator från Victron med fjärrstyrning via Bluetooth och med förbrukarutgång.
Victron SmartSolar MPPT-regulator är idealisk för litium- eller AGM-batterier och har inbyggd Bluetooth för enkel avläsning på smartphones både i iOS och Android. Den är skyddad mot överhettning och omvänd polaritet och anpassar sig automatiskt för batteribanker på 12, 24, 36 eller 48V. Regulatorn erbjuder snabb MPPT tracking, vilket ger stora fördelar vid växlande instrålning och avancerad detektion av ström och spänning vid partiell skuggning. Den kan anslutas till Victron Color Control & Venus GX med VE.direct-kabel. SmartSolar 150/45 klarar 150V inspänning och 45A laddström ut mot batteriet. Regulatorn saknar förbrukarutgång.
Egenskaper
| Varumärke | Victron |
| Art.Nr. | 103558 |
| Djup | 7 cm |
| Höjd | 13 cm |
| Bredd | 18 cm |
| Vikt | 1,4 kg |
| Spänning | 48 V |
| Utförande | 150/45 |
| Laddström | 45 A |
| Effekt | 15 mA |
| IP-Klassning | IP43 |
| Typ | Solcellsregulator |
| Färg | Blå |
| EAN-nr | 8719076053026 |
