Varmvattenberedare Focus VLS Bastumodell RST
fr.19 938 kr
fr.17 939 krSpara 10 %Kampanj
Välj variant

VLS Bastumodell RST
17 939 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Varmvattenberedare VLS Bastumodell RST från Focus är en rostfri varmvattenberedare som är anpassad för att kunna placeras och installeras i låga utrymmen som till exempel i en bastu eller i andra trånga utrymmen. På VLS S-RST sitter anslutningarna på beredarens gavel för att kunna utnyttja hela volymen så effektivt som möjligt. Utsidan på beredaren är konstruerad för att kunna motstå påfrestningarna som kan uppstå i exempelvis en bastu.
Varumärke
FocusBeskrivning
Varmvattenberedare VLS Bastumodell RST från Focus är en rostfri varmvattenberedare som är anpassad för att kunna placeras och installeras i låga utrymmen som till exempel i en bastu eller i andra trånga utrymmen. På VLS S-RST sitter anslutningarna på beredarens gavel för att kunna utnyttja hela volymen så effektivt som möjligt. Utsidan på beredaren är konstruerad för att kunna motstå påfrestningarna som kan uppstå i exempelvis en bastu.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Focus |
| Art.Nr. | 6938059F |
| Utförande | Golvstående |
| Bredd | 470, 595 mm |
| Höjd | 500, 675 mm |
| Effekt | 3000 W |
| Spänning | 400 V |
| Volym | 100, 160 l |
| Färg | Grå |
| IP-Klassning | IPX4 |
| Serie | Focus |
| Korrosionsskydd | Rostfritt stål |
| Energieffektivitet | D |
| Typ | Varmvattenberedare |
| Deklarerad belastningsprofil | L |
| Djup | 1000 mm |
| Bullernivå | 15 dB(A) |
| Anslutning | 15 mm, 22 mm |
| Energiförbrukning | 2613, 2753 kWh/år |
| Vikt | 50, 65 kg |
