Cirkelsåg Einhell TC-CS 1410
Rek. pris 1 149 kr
990 kr
Se priset!

TC-CS 1410
990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Cirkelsåg från Varumärket Einhell. Kraftig cirkelsåg med stor kapacitet. Stort handtag och stödgrepp för bekväm och säker användning. Enkel justering utan verktyg (sågdjup, snedvinkel). Dammsugarmunstycke så arbetsområdet kan hållas rent. Spindellås för enkelt byte av sågklinga. Kompatibel med Einhells styrskena. Sågklingor med 30 mm centrumhål kan användas. Levereras med kvalitetssågklinga hårdmetall.
Varumärke
EinhellBeskrivning
Cirkelsåg från Varumärket Einhell. Kraftig cirkelsåg med stor kapacitet. Stort handtag och stödgrepp för bekväm och säker användning. Enkel justering utan verktyg (sågdjup, snedvinkel). Dammsugarmunstycke så arbetsområdet kan hållas rent. Spindellås för enkelt byte av sågklinga. Kompatibel med Einhells styrskena. Sågklingor med 30 mm centrumhål kan användas. Levereras med kvalitetssågklinga hårdmetall.
Egenskaper
- Strömförsörjning: 230 V, 50 Hz
- Effekt: 1410 W
- Hastighet, obelastad: 5 500 v/min
- Sågklinga: Ø190×30 mm
- Antal tänder: 24
- Sågdjup vid 90°: 67 mm
- Sågdjup vid 45°: 46 mm
- Strömförsörjning: 230 V, 50 Hz
- Effekt: 1410 W
- Hastighet, obelastad: 5 500 v/min
- Sågklinga: Ø190×30 mm
- Antal tänder: 24
- Sågdjup vid 90°: 67 mm
- Sågdjup vid 45°: 46 mm
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 4331050 |
| Typ | Cirkelsåg |
| Driftkälla | El |
| Spänning | 230 V |
| Längd | 376 mm |
| Effekt | 1410 W |
| Bredd | 272 mm |
| Höjd | 291 mm |
| Vikt | 4,35 kg |
| Håldiameter | 30 mm |
| Klingdiameter | 190 mm |
| Sågkapacitet djup | 67 mm |
| Användningsområde | DIY |
| EAN-nr | 4006825649369 |



