Cirkelsåg Einhell TE-CS 18/165-1 Li-Solo
Rek. pris 1 299 kr
1 052 kr
Se priset!
laddareLaddare Einhell Twincharger 3A
518 krbatterikitBatterikit Einhell 18V 2,5Ah
384 kr
TE-CS 18/165-1 Li-Solo
1 052 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Cirkelsåg från Varumärket Einhell. En del av Power X-Change-familjen. Liten, lätt och praktisk för komfortabel användning. Enkel justering utan verktyg (sågdjup, smygvinkel). Dammutsugsstuts, så att arbetsområdet kan hållas rent. Spindellås för enkelt byte av sågklinga. LED-arbetsbelysning i hög kvalitet för belysning av sågningsområdet. Kompatibel med styrskenor från Einhell. Aluminiumsula i hög kvalitet. Sågklingor med centerhål på 10 eller 16 mm kan användas. Levereras inklusive kvalitetssågklinga. Levereras utan batteri och laddare (säljs separat).
Varumärke
EinhellBeskrivning
Cirkelsåg från Varumärket Einhell. En del av Power X-Change-familjen. Liten, lätt och praktisk för komfortabel användning. Enkel justering utan verktyg (sågdjup, smygvinkel). Dammutsugsstuts, så att arbetsområdet kan hållas rent. Spindellås för enkelt byte av sågklinga. LED-arbetsbelysning i hög kvalitet för belysning av sågningsområdet. Kompatibel med styrskenor från Einhell. Aluminiumsula i hög kvalitet. Sågklingor med centerhål på 10 eller 16 mm kan användas. Levereras inklusive kvalitetssågklinga. Levereras utan batteri och laddare (säljs separat).
Egenskaper
- Varvtal, obelastad: 4 200 v/min
- Sågklinga: Ø165×20 mm
- Antal tänder: 18
- Sågdjup vid 90°: 54 mm
- Sågdjup vid 45°: 35 mm
- Varvtal, obelastad: 4 200 v/min
- Sågklinga: Ø165×20 mm
- Antal tänder: 18
- Sågdjup vid 90°: 54 mm
- Sågdjup vid 45°: 35 mm
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 4331207 |
| Typ | Cirkelsåg |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 18 V |
| Längd | 315 mm |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Bredd | 200 mm |
| Höjd | 285 mm |
| Vikt | 2,6 kg |
| Håldiameter | 20 mm |
| Klingdiameter | 165 mm |
| Sågkapacitet djup | 54 mm |
| Användningsområde | DIY |
| EAN-nr | 4006825647556 |







