Cirkelsåg Einhell TE-CS 18/190 Li BL-Solo
Rek. pris 2 199 kr
1 786 kr
Se priset!
laddareLaddare Einhell Twincharger 3A
518 krbatterikitBatterikit Einhell 18V 2,5Ah
384 kr
TE-CS 18/190 Li BL-Solo
1 786 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Cirkelsåg från Varumärket Einhell. En del av Power X-Change-familjen. Borstlös motor – mer kraft och längre drift. Enkel justering utan verktyg (sågdjupet, lutningsvinkel). Stort handtag för outtröttligt arbete. Högkvalitativ LED för optimal upplysning av sågningsområdet. Högkvalitativ basplatta av aluminium. Enkelt byte av sågbladet tack vare spindellåsningen. Högkvalitativt karbidblad för rena sågningar. Sågblad med 20 mm och 30 mm håldiameter kan användas. Dammutsugsadapter för ett rent arbetsområde. Kompatibel med styrskena från Einhell. Parallellt stopp för exakta kapningar. Levereras utan batteri och laddare (kan köpas separat).
Varumärke
EinhellBeskrivning
Cirkelsåg från Varumärket Einhell. En del av Power X-Change-familjen. Borstlös motor – mer kraft och längre drift. Enkel justering utan verktyg (sågdjupet, lutningsvinkel). Stort handtag för outtröttligt arbete. Högkvalitativ LED för optimal upplysning av sågningsområdet. Högkvalitativ basplatta av aluminium. Enkelt byte av sågbladet tack vare spindellåsningen. Högkvalitativt karbidblad för rena sågningar. Sågblad med 20 mm och 30 mm håldiameter kan användas. Dammutsugsadapter för ett rent arbetsområde. Kompatibel med styrskena från Einhell. Parallellt stopp för exakta kapningar. Levereras utan batteri och laddare (kan köpas separat).
Egenskaper
- Hastighet utan belastning: 3 800 v/min
- Sågklinga: Ø190 x Ø20 mm
- Antal tänder: 24 st.
- Kapdjup vid 90°: 65 mm
- Kapdjup vid 45°: 45 mm
- Hastighet utan belastning: 3 800 v/min
- Sågklinga: Ø190 x Ø20 mm
- Antal tänder: 24 st.
- Kapdjup vid 90°: 65 mm
- Kapdjup vid 45°: 45 mm
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 4331210 |
| Typ | Cirkelsåg |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 18 V |
| Längd | 380 mm |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Bredd | 230 mm |
| Höjd | 320 mm |
| Vikt | 3,23 kg |
| Håldiameter | 20 mm |
| Klingdiameter | 190 mm |
| Sågkapacitet djup | 65 mm |
| Användningsområde | DIY |
| EAN-nr | 4006825641547 |








