Vinylgolv Kährs LT-Click Grossglockner CLS 300 Golvvärme-tålig med Limfri Montering
Rek. pris 700 kr/m²
Pris/frp 880,20:-
489 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

LT-Click Grossglockner CLS 300 Golvvärme-tålig med Limfri Montering
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Luxury tiles, eller luxury vinyl tiles (LVT) som det också kallas, är ett heterogent golv i plank och plattor som kan läggas i en mängd olika miljöer – allt från hårt trafikerade kommersiella utrymmen till bostäder. Golven är mycket slitstarka och tåliga mot friktionsmärken och repor. De är mycket enkla att underhålla och rengöra. Varma att gå på, ger mjukare akustik än ytor av keramik eller hård sten och lämpar sig även för utrymmen med golvvärme.
Varumärke
KährsBeskrivning
Luxury tiles, eller luxury vinyl tiles (LVT) som det också kallas, är ett heterogent golv i plank och plattor som kan läggas i en mängd olika miljöer – allt från hårt trafikerade kommersiella utrymmen till bostäder. Golven är mycket slitstarka och tåliga mot friktionsmärken och repor. De är mycket enkla att underhålla och rengöra. Varma att gå på, ger mjukare akustik än ytor av keramik eller hård sten och lämpar sig även för utrymmen med golvvärme.
Kollektionerna från Kährs LT ryms mängder av mönster, allt från klassisk skiffer och trä till mer djärva mönster. Det går utmärkt att blanda storlekar, färger och strukturer för att skapa ett golv som drar ögonen till sig.
Fördelar: Vinylgolv Kährs LT-Click Grossglockner CLS 300 Golvvärme-tålig med Limfri Montering
- Slitstarkt och represistent
- Enkelt att underhålla och rengöra
- Kompatibelt med golvvärme
Fördelar: Vinylgolv Kährs LT-Click Grossglockner CLS 300 Golvvärme-tålig med Limfri Montering
- Slitstarkt och represistent
- Enkelt att underhålla och rengöra
- Kompatibelt med golvvärme
Dokument
Recensioner
Lars-Göran HVerifierad köpare
för 4 år sedanSer ut som sten Känns mjukt som plast Lätt att skära till och lägga.
Thomas NVerifierad köpare
för 4 år sedanMycket nöjda med golvet.
Rebecka CVerifierad köpare
för 5 år sedanSå snyggt golv! Lätt att lägga.
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 452892 |
| Serie | Kährs LT-Click |
| Sortering | Stone |
| Längd | 600 mm |
| Bredd | 300 mm |
| Tjocklek | 6 mm |
| Antal | 1,8 m²/frp |
| Antal | 10 st/frp |
| Fog | 5 G Klickfog |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Imitation | Sten |
| Typ | Vinylgolv |
| Nyans | Mörkt |
| Färg | Grå |
| Montering | Limfri |
| Tillverkarens Art.Nr. | LTCLS3002-300 |
| Material | Vinyl |
| EAN-nr | 7393969110037 |



