Parkettgolv Tarkett Noble Ek Brooklyn Rutigt
Pris/frp 4 547,40:-
1 749 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Noble Ek Brooklyn Rutigt
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Noble är en nytolkning av det klassiska holländska mönstret och erbjuder även mönster med stora och små kvadrater. En varierande träriktning och små olikheter ger unik karaktär till varje bräda. Oavsett hårdvaxolja, skyddande lack eller borstning blir slutresultatet ett trendigt retro-golv med en vacker ytstruktur och ljusspel.
Varumärke
TarkettBeskrivning
Noble är en nytolkning av det klassiska holländska mönstret och erbjuder även mönster med stora och små kvadrater. En varierande träriktning och små olikheter ger unik karaktär till varje bräda. Oavsett hårdvaxolja, skyddande lack eller borstning blir slutresultatet ett trendigt retro-golv med en vacker ytstruktur och ljusspel.
Egenskaper
| Varumärke | Tarkett |
| Art.Nr. | 7806903 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | Holländskt Mönster |
| Ytbehandling | Hårdvaxolja |
| Längd | 2280 mm |
| Bredd | 190 mm |
| Serie | Noble |
| Tjocklek | 16 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Antal | 2,6 m2/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | 2-lock |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| EAN-nr | 5902662061007 |



