Trägolv Bjelin Härdad Ek Bohult 3.0 M Mattlackad 1-stav
Rek. pris 629 kr/m²
569 kr/m²Pris/frp 1 158,39:-
549 kr/m²Sänkt pris!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Härdad Ek Bohult 3.0 M Mattlackad 1-stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bohult är ett mattlackat härdat trägolv i en mjukt grå nyans. Den subtila jordgrå tonen skapar en avslappnad känsla i alla rum och Blended sorteringen, som kännetecknas av mindre variationer i nyans och struktur, bidrar till att ge golvet karaktär. Denna klass 33-produkt är tillverkad av FSC-certifierad europeisk ek och är extremt slitagetålig och idealisk för livliga utrymmen som hotell, butiker, kontor och kaféer - eller på de ställen i hemmet där golvet behöver klara lite extra. Den mattlackade ytan skyddar mot fläckar och gör golvet lätt att underhålla.
Varumärke
BjelinBeskrivning
Bohult är ett mattlackat härdat trägolv i en mjukt grå nyans. Den subtila jordgrå tonen skapar en avslappnad känsla i alla rum och Blended sorteringen, som kännetecknas av mindre variationer i nyans och struktur, bidrar till att ge golvet karaktär. Denna klass 33-produkt är tillverkad av FSC-certifierad europeisk ek och är extremt slitagetålig och idealisk för livliga utrymmen som hotell, butiker, kontor och kaféer - eller på de ställen i hemmet där golvet behöver klara lite extra. Den mattlackade ytan skyddar mot fläckar och gör golvet lätt att underhålla.
Kompromisslös träkänsla
Härdat trä tar fram de bästa egenskaperna från eken vilket ger ett genuint trägolv med en varm träkänsla. Efter härdningsprocessen behandlats golvytan med en mattlack som gör golvet lättskött med ett bra skydd mot fläckar.
Lugnt, klassiskt eller dramatiskt rustikt?
Bjelins golv i härdad ek finns i tre olika sorteringar, omsorgsfullt utvalda för att passa alla inredningsstilar.
Längre liv med rätt underhåll
Trots sin slagtålighet är det viktigt att du tar hand om ditt härdade trägolv och följer de skötselinstruktioner som finns för att öka livslängden. Snabb och enkel installation. Låssystemet 5G gör det effektivare än någonsin att klicka ihop ett golv. Lägg det själv eller minimera projekttiden. Installeras fritt, flytande ovanpå undergolvet utan att spikas eller limmas fast.
Härdat trä tar fram de bästa egenskaperna från eken vilket ger ett genuint trägolv med en varm träkänsla. Efter härdningsprocessen behandlats golvytan med en mattlack som gör golvet lättskött med ett bra skydd mot fläckar.
Lugnt, klassiskt eller dramatiskt rustikt?
Bjelins golv i härdad ek finns i tre olika sorteringar, omsorgsfullt utvalda för att passa alla inredningsstilar.
Längre liv med rätt underhåll
Trots sin slagtålighet är det viktigt att du tar hand om ditt härdade trägolv och följer de skötselinstruktioner som finns för att öka livslängden. Snabb och enkel installation. Låssystemet 5G gör det effektivare än någonsin att klicka ihop ett golv. Lägg det själv eller minimera projekttiden. Installeras fritt, flytande ovanpå undergolvet utan att spikas eller limmas fast.
Recensioner
Ingrid RVerifierad köpare
för 10 månader sedanRiktigt snyggt golv som passar utmärkt i mitt nya kök. Golvet var mycket lätt att lägga. Golvets klackar är känsliga för stötar vid frakt så ett stöttåligt emballage längs hela kanten är önskvärt.
+ Matt yta som gör golvet både snyggt och halkfritt
- Finns inget
Egenskaper
| Varumärke | Bjelin |
| Art.Nr. | 310012 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Längd | 2000 mm |
| Bredd | 151 mm |
| Färg | Grå |
| Serie | Härdat 3.0 M |
| Tjocklek | 9,2 mm |
| Slitskikt | 0,6 mm |
| Antal | 2,11 m2/frp |
| Antal | 7 st/frp |
| Fog | Välinge 5G® Dry™ |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Härdat trägolv |
| Tillverkarens Art.Nr. | 310012 |
| Yta | Härdad |
| EAN-nr | 7330044310128 |

