Massivt Trägolv Junckers Bok Sylvaket Harmony Olja 2-Stav
Pris/frp 1 918,35:-
1 015 kr/m²
Bok Sylvaket Harmony Olja 2-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Golvet är genomfärgat med en unik infärgningsteknik vilket ger ett varmt lyster med ett exklusivt uttryck. Bok är ett av de vanligaste träslagen i Europa att tillverka massiva trägolv av då bok är ett tåligt träslag och har en enhetlig struktur.
Varumärke
JunckersBeskrivning
Golvet är genomfärgat med en unik infärgningsteknik vilket ger ett varmt lyster med ett exklusivt uttryck. Bok är ett av de vanligaste träslagen i Europa att tillverka massiva trägolv av då bok är ett tåligt träslag och har en enhetlig struktur.
Sortering
Harmony - En sortering med en naturlig prägel med mer färg och strukturell ådringsvariation mellan de enskilda stavarna. Medelstora kvistar och mycket hårfina sprickor uppstår i viss mån.
OBS! Byglar måste köpas till detta golv.
Harmony - En sortering med en naturlig prägel med mer färg och strukturell ådringsvariation mellan de enskilda stavarna. Medelstora kvistar och mycket hårfina sprickor uppstår i viss mån.
OBS! Byglar måste köpas till detta golv.
Egenskaper
| Varumärke | Junckers |
| Art.Nr. | 537200-189 |
| Träslag | Bok |
| Mönster | 2-Stav |
| Ytbehandling | Olja |
| Sortering | Harmony |
| Längd | 1830 mm |
| Bredd | 129 mm |
| Färg | Trä/natur |
| Tjocklek | 14 mm |
| Antal | 1,89 m2/frp |
| Antal | 8 st/frp |
| Fog | Klammerfog |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Massivt trägolv |
| Tillverkarens Art.Nr. | 537200-189 |
| EAN-nr | 5708705509273 |

