Härdat Trägolv Meister Lindura 8937 Off White Oak Lively Ultramatt
Pris/frp 1 227,60:-
682 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Lindura 8937 Off White Oak Lively Ultramatt
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Meister Lindura är ett ultra mattlackat trägolv, som är producerad med en patenterad teknik för att härda trä och göra det starkare. Tillverkningsprocessen gör golvet tre gånger starkare än traditionella trägolv och utnyttjar förnyelsebara råvaror optimalt.
Varumärke
MeisterBeskrivning
Meister Lindura är ett ultra mattlackat trägolv, som är producerad med en patenterad teknik för att härda trä och göra det starkare. Tillverkningsprocessen gör golvet tre gånger starkare än traditionella trägolv och utnyttjar förnyelsebara råvaror optimalt.
Recensioner
Lennart HVerifierad köpare
för 2 år sedanDåligt, 2 leveranser av samma dåliga kvalitet. De verkar inte ha någon form av tillverkningskontrollanter
- Avsaknad av tillverkningskontroll
Mikael SVerifierad köpare
för 2 år sedanBra kvalitet men lite grov i strukturen.
Egenskaper
| Varumärke | Meister |
| Art.Nr. | 500013-2200205-08937 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Ultramatt Lack |
| Längd | 2200 mm |
| Bredd | 205 mm |
| Färg | Trä/natur |
| Serie | Lindura |
| Tjocklek | 11 mm |
| Slitskikt | 0,6 mm |
| Antal | 1,804 m2/frp |
| Antal | 4 st/frp |
| Fog | Multiclic |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Härdat Trägolv |
| Tillverkarens Art.Nr. | 500013-2200205-08937 |
| EAN-nr | 4064611081311 |

