Parkettgolv Boen Ek Chaletino Grey Harmony Live Pure Ultra Matt lack 1-Stav
Pris/frp 6 268,35:-
3 799 kr/m²
Ek Chaletino Grey Harmony Live Pure Ultra Matt lack 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ek Grey Harmony Canyon, är en ultra mattlackad 1-stav i Chaletino format på 15 mm i tjocklek, borstad plank.
Varumärke
BoenBeskrivning
Ek Grey Harmony Canyon, är en ultra mattlackad 1-stav i Chaletino format på 15 mm i tjocklek, borstad plank.
Med sin generösa längd på 2,75 meter och bredd på 30 cm framhäver dessa plank träets unika struktur och karaktär på ett enastående sätt. Ett ekgolv som är behandlat med Live Pure förmedlar ett intryck av nyhugget träverk i sin naturliga miljö. Ytskiktet ser naturligt ut och bevarar träets karaktär. Chaletino-plankorna fästs i undergolvet antingen genom limning eller skruvning. Väl lämpligt för golvvärme och nordiskt klimat.
Egenskaper
| Varumärke | Boen |
| Art.Nr. | 10157268 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-stav |
| Ytbehandling | Live Pure Lack |
| Längd | 2750 mm |
| Bredd | 300 mm |
| Färg | Ek |
| Tjocklek | 15 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Antal | 1,65 m2/frp |
| Antal | 2 st/frp |
| Fog | Not & Fjäder |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Trägolv |
| EAN-nr | 7035580225638 |
