Parkettgolv Boen Ek Chaletino Sand Live Natural HV-Olja 1-Stav
Pris/frp 6 020,85:-
3 649 kr/m²
Ek Chaletino Sand Live Natural HV-Olja 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
BoenBeskrivning
Ek Sand Traditional, är en oljad 1-stav i Chaletino format på 15 mm i tjocklek, oborstad plank.
Med sin generösa längd på 2,75 meter och bredd på 30 cm framhäver dessa plank träets unika struktur och karaktär på ett enastående sätt. Vår noggrant utförda ytbehandling säkerställer både hållbarhet och kvalitet. Chaletino-plankorna fästs i undergolvet antingen genom limning eller skruvning. Väl lämpligt för golvvärme och nordiskt klimat.
Egenskaper
| Varumärke | Boen |
| Art.Nr. | 10126750 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-stav |
| Ytbehandling | Live Naturoljad |
| Längd | 2750 mm |
| Bredd | 300 mm |
| Färg | Ek |
| Tjocklek | 15 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Antal | 1,65 m2/frp |
| Antal | 2 st/frp |
| Fog | Not & Fjäder |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Trägolv |
| EAN-nr | 7035580210399 |

