Parkettgolv Kährs Cornwall Mattlackad Borstad Ek 1-stavLängd: 2420 mm
Pris/frp 3 478,88:-
1 279 kr/m²Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Cornwall Mattlackad Borstad Ek 1-stav
Längd: 2420 mm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Trägolv Kährs Cornwall Mattlackad Borstad Ek 1-stav är ett mattlackat 1-stavsgolv i rustik stil med Ekens naturliga färgvariationer. Kährs Cornwall innehåller stora kvistar. Trägolv Kährs Cornwall Mattlackad Borstad Ek 1-stav har fasade kanter. Ytskiktet är 3,5 mm tjockt, vilket innebär att Kährs Original kan slipas 3-4 gånger, så att flera generationer kan ha glädje av dem. Kährs Original kan användas i en mängd olika miljöer, exempelvis i bostäder, på kontor och i butiker.
Varumärke
KährsBeskrivning
Trägolv Kährs Cornwall Mattlackad Borstad Ek 1-stav är ett mattlackat 1-stavsgolv i rustik stil med Ekens naturliga färgvariationer. Kährs Cornwall innehåller stora kvistar. Trägolv Kährs Cornwall Mattlackad Borstad Ek 1-stav har fasade kanter. Ytskiktet är 3,5 mm tjockt, vilket innebär att Kährs Original kan slipas 3-4 gånger, så att flera generationer kan ha glädje av dem. Kährs Original kan användas i en mängd olika miljöer, exempelvis i bostäder, på kontor och i butiker.
Kährs trägolv Cornwall ingår i kollektionen European Naturals Collection som är det mångfasetterande kontinentala, det livliga, bredden av Europa. Kährs golv tillverkas enligt Kährs patenterade lamellparketteknik, med tre skikt som har en sammanlagd tjocklek på 15 mm. Kährs trägolv från serien Original med tjocklek 15 mm har 30 års garanti. I paketen förekommer start/stoppbräda.
Färgförändring
Får en gulare ljusbrun färg.
OBS! Varje golv tillverkas endast i en sortering. För att veta vilken sortering detta golv har se fakta nedan. Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Färgförändring
Får en gulare ljusbrun färg.
OBS! Varje golv tillverkas endast i en sortering. För att veta vilken sortering detta golv har se fakta nedan. Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dokument
Recensioner
Lena WVerifierad köpare
för 5 månader sedanBra gediget golv.
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 310975 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Sortering | Lively |
| Längd | 2420 mm |
| Bredd | 187 mm |
| Färg | Trä/natur |
| Serie | Kährs Original |
| Tjocklek | 15 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Kollektion | European Naturals Collection |
| Antal (m2/frp) | 2,72 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 6 st/frp |
| Fog | Woodloc 5S |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Yta | Borstad |
| Garanti | 30 år |
| Tillverkarens Art.Nr. | 151L8AEK09KW240 |
| Certifiering | Svanenmärkt |
| EAN-nr | 7393969023559 |












