Parkettgolv Kährs Ek Palazzo Biondo Ek Holländskt Mönster
1 329 kr/m²Pris/frp 2 742,61:-
949 kr/m²Spara 29 %Kampanj61 tim kvar!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Ek Palazzo Biondo Ek Holländskt Mönster
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kährs Ek Palazzo Biondo ingår i European Renaissance Collection med klassiska golv i Ek och Valnöt som bygger på svunna epokers praktfulla golvstilar. Något verkligt extra och helt unikt.
Varumärke
KährsBeskrivning
Kährs Ek Palazzo Biondo ingår i European Renaissance Collection med klassiska golv i Ek och Valnöt som bygger på svunna epokers praktfulla golvstilar. Något verkligt extra och helt unikt.
Naturligt förekommande variationer i träets färg tillåts, från ljus till mörkbrun. Produkten har medelstora, svarta kvistar. Kvistarna kan variera i storlek och antal.
Kährs Original är Kährs bredaste trägolvssortiment och är världskänt för sin höga kvalitet och stora mångsidighet. Golvet tillverkas enligt Kährs patenterade lamellparketteknik, med tre skikt som har en sammanlagd tjocklek på 15 mm. Kährs trägolv från serien Original med tjocklek 15 mm har 30 års garanti. I paketen förekommer start/stoppbräda.
Infärgad produkt, synbar förändring över tid. Tänk på att lägga på 5-10 % spill när du köper golv.
Kährs Original är Kährs bredaste trägolvssortiment och är världskänt för sin höga kvalitet och stora mångsidighet. Golvet tillverkas enligt Kährs patenterade lamellparketteknik, med tre skikt som har en sammanlagd tjocklek på 15 mm. Kährs trägolv från serien Original med tjocklek 15 mm har 30 års garanti. I paketen förekommer start/stoppbräda.
Infärgad produkt, synbar förändring över tid. Tänk på att lägga på 5-10 % spill när du köper golv.
Dokument
Recensioner
TigerVerifierad köpare
för 4 år sedanAlex TVerifierad köpare
för 4 år sedanMycket fin golv. Enkelt att lägga och bra med låssysten6
Andreas KVerifierad köpare
för 5 år sedanSjukt snyggt och enkelt att lägga!
Lena HVerifierad köpare
för 5 år sedanSnyggt och lätt att lägga med vertygskittet
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 15314BEK20KW240 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | Holländskt Mönster |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Sortering | Lively |
| Längd | 2426 mm |
| Bredd | 198,5 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Kährs Original |
| Tjocklek | 15 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Kollektion | European Renaissance Collection |
| Antal | 2,89 m2/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | Woodloc 5S |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| EAN-nr | 7393969046312 |

