Parkettgolv Kährs Harmony Pale Mattlackad Borstad Ek 3-Stav
Rek. pris 955 kr/m²
Pris/frp 1 888,59:-
649 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Harmony Pale Mattlackad Borstad Ek 3-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ek Pale är en vitpigmenterad, mattlackad 3-stav i rustik stil med bas på ekens alla naturliga färgvariationer. Borstad för stor träkänsla. Får innehålla stora kvistar. 15 mm
Varumärke
KährsBeskrivning
Ek Pale är en vitpigmenterad, mattlackad 3-stav i rustik stil med bas på ekens alla naturliga färgvariationer. Borstad för stor träkänsla. Får innehålla stora kvistar. 15 mm
Garanti: 30 år
I paketen förekommer start/stoppbräda. Golven levereras med baksidan av golvet uppåt, för att säkerställa att golvet inte repas eller skadas under transport.
Sortering Variation
Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
I paketen förekommer start/stoppbräda. Golven levereras med baksidan av golvet uppåt, för att säkerställa att golvet inte repas eller skadas under transport.
Sortering Variation
Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dokument
Recensioner
SandraVerifierad köpare
för 5 år sedanLätt att lägga, bra beskrivning från Leverantör. Bra längd på materialen och fin färg. Den var perfekt
+ Bra kvalitet, fin färg och det gick fort att lägga
Göran LVerifierad köpare
för 5 år sedanHar lagt detta golv i ett annat rum tidigare, som vi är väldigt nöjda med.
Magdalena AVerifierad köpare
för 5 år sedanVackert golv. Lätt att lägga.
TLVerifierad köpare
för 5 år sedanEnkelt att lägga
EmmyVerifierad köpare
för 6 år sedanJättefint trägolv. Supernöjd! Känns stabilt med kvalité.
GolvläggarenVerifierad köpare
för 6 år sedanSnyggt golv och lätt att lägga. Bara en bräda hade en liten kvistskada i en kant så det gick att lösa genom att använda den där det ändå skulle sågas av, men i övrigt riktigt bra
+ Snyggt och lättlagt
- Såg det bara på nätet innan köp
Reza TVerifierad köpare
för 6 år sedanDen är vackert. Ger verkligen harmoni.
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 450522 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 3-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Sortering | Variation |
| Längd | 2423 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Kährs Original |
| Tjocklek | 15 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Kollektion | Harmony Collection |
| Antal | 2,91 m²/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | Woodloc 5S |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Garanti | 30 år |
| Tillverkarens Art.Nr. | 153N5BEKP1KW |
| Certifiering | Svanenmärkt |
| EAN-nr | 7393969041775 |






