Parkettgolv Pergo Falster Light Pure Ek 1-Stav
Pris/frp 1 888,10:-
1 195 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Falster Light Pure Ek 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Light pure oak är en förfinad och modern ekparkett med en beige ton. Den subtila, lugna trädesignen skapar ett rent och minimalistiskt intryck. Light pure oak har en extra matt yta och lätt borstning för ett obehandlat och sofistikerat utseende. Falster har en smal plankstorlek och fasade kanter längs långsidan som ger ett modernt och luftigt intryck i små till medelstora rum. I större lokaler ger det ett livligare intryck. Falster är ett Stayclean+ golv som gör ytan på ditt trägolv vattenbeständigt upp till 72 timmar. Detta unika skydd förhindrar också att smuts fastnar i skarvarna och trästrukturen, vilket håller golvet fräscht och gör det enkelt att rengöra.
Varumärke
PergoBeskrivning
Light pure oak är en förfinad och modern ekparkett med en beige ton. Den subtila, lugna trädesignen skapar ett rent och minimalistiskt intryck. Light pure oak har en extra matt yta och lätt borstning för ett obehandlat och sofistikerat utseende. Falster har en smal plankstorlek och fasade kanter längs långsidan som ger ett modernt och luftigt intryck i små till medelstora rum. I större lokaler ger det ett livligare intryck. Falster är ett Stayclean+ golv som gör ytan på ditt trägolv vattenbeständigt upp till 72 timmar. Detta unika skydd förhindrar också att smuts fastnar i skarvarna och trästrukturen, vilket håller golvet fräscht och gör det enkelt att rengöra.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Pergo |
| Art.Nr. | W1214-05125-3 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Extra Mattlack |
| Längd | 1820 mm |
| Bredd | 145 mm |
| Färg | Trä/natur |
| Serie | Falster |
| Tjocklek | 13 mm |
| Slitskikt | 2,5 mm |
| Antal | 1,583 m2/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | PerfectFold 3.0 |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Montering | Klick |
| Kant | Fasad |
| Garanti | Livstid |
| Yta | Stay Clean Technology |
| EAN-nr | 5401013661410 |




