Parkettgolv Tarkett Grace Ek Century Holländskt Mönster
1 389 kr/m²Pris/frp 2 337,66:-
999 kr/m²Spara 28 %Kampanjtom 30/4
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Grace Ek Century Holländskt Mönster
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Mattlackat parkettgolv vars unika lack kombinerar det naturliga utseendet av ett oljat trägolv med den enkla skötseln av ett lackat. Med den nya lacken Proteco ExtraMatt får du det lackade golvets alla praktiska fördelar. Utmärkt städbarhet, minimal skötsel och ett effektivt skydd mot vardagsslitage och fläckar. Kollektionen är märkt med Svanen.
Varumärke
TarkettBeskrivning
Mattlackat parkettgolv vars unika lack kombinerar det naturliga utseendet av ett oljat trägolv med den enkla skötseln av ett lackat. Med den nya lacken Proteco ExtraMatt får du det lackade golvets alla praktiska fördelar. Utmärkt städbarhet, minimal skötsel och ett effektivt skydd mot vardagsslitage och fläckar. Kollektionen är märkt med Svanen.
Recensioner
Viktor LVerifierad köpare
för 4 månader sedanJättefint golv. Hade underlättat om de fanns A och B varianter för att underlätta mönsterläggningen i olika rum med varierande kvadratmeter.
Anna PVerifierad köpare
för 9 månader sedanJättesnyggt golv. Känns retro och tjockt.
Egenskaper
| Varumärke | Tarkett |
| Art.Nr. | 7806019 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | Holländskt Mönster |
| Ytbehandling | Extra Mattlack |
| Längd | 2028 mm |
| Bredd | 192 mm |
| Serie | Grace |
| Tjocklek | 16 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Antal | 2,34 m2/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | 2-lock |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| EAN-nr | 5902662063520 |

