Parkettgolv Tarkett Prestige Ask Seashell Hårdvaxoljad
Rek. pris 1 569 kr/m²
Pris/frp 2 266,26:-Lägsta totalpris 9 065,04:-
1 059 kr/m²
Prestige Ask Seashell Hårdvaxoljad
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Prestige är ett hårdvaxoljat plank-golv med ett utseende som liknar det naturliga slitaget som blir av sol, vind och vatten. Anpassad för det nordiska klimatet med stor skillnad i luftfuktighet mellan sommar och vinter
Varumärke
TarkettBeskrivning
Prestige är ett hårdvaxoljat plank-golv med ett utseende som liknar det naturliga slitaget som blir av sol, vind och vatten. Anpassad för det nordiska klimatet med stor skillnad i luftfuktighet mellan sommar och vinter
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Tarkett |
| Art.Nr. | 398989 |
| Serie | Prestige |
| Träslag | Ask |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Hårdvaxolja |
| Längd | 2200 mm |
| Bredd | 162 mm |
| Tjocklek | 14 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Antal | 2,14 m²/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | 2-lock |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Färg | Vit |
| Tillverkarens Art.Nr. | 7967018 |
| EAN-nr | 5902662038214 |


