Planka Boen Ek Animoso Chevron Live Natural HV-Olja
fr.2 729 kr/m²Pris/frp 1 334,76:-
fr.1 589 kr/m²Spara 42 %Kampanjtom 30/4

Ek Animoso Chevron Live Natural HV-Olja
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ek Animoso, är ett oljat, gyllene färgat golv i 14 mm i tjocklek. Chevron plank med ett livligare färgspel med inslag av kvist och ytved.
Varumärke
BoenBeskrivning
Ek Animoso, är ett oljat, gyllene färgat golv i 14 mm i tjocklek. Chevron plank med ett livligare färgspel med inslag av kvist och ytved.
Boens Chevron-plank erbjuder oändliga möjligheter för att skapa din unika och personliga design. Detta golv har låssystem not & fjäder och måste limmas mot underolvet. Väl lämpligt för golvvärme och nordiskt klimat.
OBS! Vid inköp av golv rekommenderas alltid 10-15 % extra för bearbetning och materialanpassning.
Produkten finns i två utföranden (A-stav och B-stav). A-stav och B-stav används för läggning av fiskbensmönster.
OBS! Vid inköp av golv rekommenderas alltid 10-15 % extra för bearbetning och materialanpassning.
Produkten finns i två utföranden (A-stav och B-stav). A-stav och B-stav används för läggning av fiskbensmönster.
Egenskaper
| Varumärke | Boen |
| Art.Nr. | 10139207B |
| Träslag | Ek |
| Mönster | Chevron |
| Ytbehandling | Live Naturoljad |
| Längd | 611 mm |
| Bredd | 138 mm |
| Färg | Ek |
| Tjocklek | 14 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Antal | 0,84 m2/frp |
| Antal | 10 st/frp |
| Fog | Not & Fjäder |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Trägolv |
