Trägolv Kährs Ek Crystal 3-stav Mattlack
Rek. pris 757 kr/m²
Pris/frp 1 662,60:-
489 kr/m²
Ek Crystal 3-stav Mattlack
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ek Crystal bevarar känslan av nysågad ek samtidigt som den tillför en varmare, vit ton som påminner om den gyllene citrinen. Ytan lyfter fram ekens naturliga egenskaper – kvistar, struktur och den vackra kärnveden – och skapar ett harmoniskt, levande intryck.
Den matta lackfinishen tar bort all glans samtidigt som den skyddar träet mot vardagens slitage.
Varumärke
KährsBeskrivning
Ek Crystal bevarar känslan av nysågad ek samtidigt som den tillför en varmare, vit ton som påminner om den gyllene citrinen. Ytan lyfter fram ekens naturliga egenskaper – kvistar, struktur och den vackra kärnveden – och skapar ett harmoniskt, levande intryck.
Den matta lackfinishen tar bort all glans samtidigt som den skyddar träet mot vardagens slitage.
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 133NCDEKH9KW240 |
| Mönster | 3-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Längd | 2423 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Färg | Trä/natur |
| Serie | Kährs Avanti |
| Tjocklek | 13 mm |
| Slitskikt | 2,6 mm |
| Kollektion | Duramen Collection |
| Antal (m2/frp) | 3,4 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 7 st/frp |
| Fog | Woodloc 5S |
| Produkttyp | Trägolv |
| Nyans | Ljust |
| Tillverkarens Art.Nr. | 133NCDEKH9KW240 |
| EAN-nr | 7393969302678 |


