Parkettgolv Tarkett Tarkett Heritage Ek Hårdvaxoljad
Pris/frp 3 166,92:-Lägsta totalpris 12 667,68:-
1 389 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!

Tarkett Heritage Ek Hårdvaxoljad
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Heritage är en serie med ett naturligt rustikt och äkta utseende med stora kvistmärken, barkfickor, färgvariationer och sprickor skapade på naturlig väg.
Varumärke
TarkettBeskrivning
Heritage är en serie med ett naturligt rustikt och äkta utseende med stora kvistmärken, barkfickor, färgvariationer och sprickor skapade på naturlig väg.
Fantastiskt vackra golv med en patina från århundranden tillbaka. Den djupt borstade ytan, behandlad med hårdvaxolja förstärker den rustika känslan ytterligare.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Tarkett |
| Art.Nr. | 41007009 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Hårdvaxolja |
| Längd | 2000 mm |
| Bredd | 190 mm |
| Färg | Trä/natur |
| Serie | Heritage |
| Tjocklek | 14 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Antal | 2,28 m2/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | 2-lock |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| EAN-nr | 5902662032991 |

