Golvplatta Hestraplattan Hestra Glacier Grey Golvtrall i Plast

Hestra Glacier Grey Golvtrall i Plast
Beskrivning
Golvplattan Hestra är HestraPlattans första platta. Redan i slutet av 80-talet togs det alltjämt lika populära mönstret fram. Användningsområdena är många; på balkongen, i trädgården, runt poolen, i källarutrymmet eller i garaget. Och plattan passar lika bra ute som inne. Den är dessutom dränerande och låter på så sätt fuktiga golv andas. Hestraplattan har en mycket bra expansionsfunktion – dvs den håller sig bra, även i stark värme. Till plattan finns kant- och hörnlister för fina avslut. Hestra finns i regnbågens alla färger.
Plattan är mycket enkel att lägga, det viktiga är att underlaget är plant och att en 15 mm spalt lämnas till fasta väggar. Detta för att plast är ett levande material som ska kunna expandera. För garage rekommenderar vi att golvet bultas i yttersta raden. Golvet är lätt att hålla rent. Dammsugning och avspolning är det bästa. Två gånger om året kan man lyfta på det i stora flak för att rengöra under. OBS! Säljs endast i hela m2!
Fördelar: Golvplatta Hestraplattan Hestra Glacier Grey Golvtrall i Plast
- Lättlagd och underhållsfri
- Dränerande och andasfunktion
- Hållbar även i stark värme
Recensioner
Helt fantastiska och snygga plattor. 👍
Enkla att lägga. Bra sticksåg är ett måste för snygga avslut. Nöjd med resultatet!
Enkla att montera , bra pris och funktionell design
Helt perfekt och mycket lätt att lägga!
Blev ju jättebra 😃
Stadigt och lättlagt golv.
Lätt att lägga, snyggt helhetsintryck
Hej! Jag valde detta för att jag är fullständigt nöjd med köpet. Hälsningar Inger !
Grymt bra! Enkelt att lägga!
Snygg och lätt att lägga. Resultatet på min balkong blev mkt bra.
Lättlagd, lättskött och stilfull.
Billigt o bra sätt att få en trevligare balkong.. Lätt att hålla rent i både vått och torrt.
Jag rekommenderar dessa produkter till alla
Utomordentligt bra och lättlagda balkongplattor.
la detta som alternativ till att måla källargolv
Mycket lättlagt golv, såg den tråkiga ytan genom hålen i plattorna men löste det med markduk och därefter Hestraplattan. Blev mycket bra.
Lätt att lägga och prisvärt
Perfekt uppfräschning av golvet på balkongen.
vi blev mycket nöjda. lätt att lägga, fin färg.
Egenskaper
| Varumärke | Hestraplattan |
| Art.Nr. | 6010-1500-26 |
| Längd | 300 mm |
| Bredd | 300 mm |
| Färg | Glacier Grey |
| Serie | Hestra |
| Tjocklek | 12 mm |
| Antal | 1 m²/frp |
| Antal | 11 st/frp |
| Utseende | Plast |
| Imitation | Enfärgad |
| Typ | Golvplatta |




