Sibirisk Lärk Regel Kärnsund Wood Link 45x45 mm45x45x4000 mm
Pris/frp 252:-
63 kr/lpmVald variant
Längd:
4000 mm
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Sibirisk Lärk Regel Kärnsund Wood Link är ett giftfritt alternativ till tryckimpregnerat virke! Sibirisk lärk är ett tätvuxet träslag med en stor andel av kärnträ. Lärkträ har en naturligt hög rötbeständighet bland annat på grund av ett högt innehåll av syra och harts. Sibirisk lärk ifrån Kärnsund Wood Link växer i ett område med permafrost som ger en extremt långsam tillväxt, och ett trämaterial med mycket täta årsringar.
Varumärke
Kärnsund Wood LinkBeskrivning
Sibirisk Lärk Regel Kärnsund Wood Link är ett giftfritt alternativ till tryckimpregnerat virke! Sibirisk lärk är ett tätvuxet träslag med en stor andel av kärnträ. Lärkträ har en naturligt hög rötbeständighet bland annat på grund av ett högt innehåll av syra och harts. Sibirisk lärk ifrån Kärnsund Wood Link växer i ett område med permafrost som ger en extremt långsam tillväxt, och ett trämaterial med mycket täta årsringar.
Detta är en skrymmande produkt som kräver specialtransport i form av en stor lastbil eller kranbil. Leverans sker fram till porten om du bor i lägenhetshus eller fram till tomtgräns om du bor i villa. Du som kund ansvarar för att flytta godset från tomtgräns.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kärnsund Wood Link |
| Art.Nr. | FSCMX452450454000 |
| Längd | 4000 mm |
| Bredd | 45 mm |
| Tjocklek | 45 mm |
| Typ | Sibirisk Lärk |
| Mått | 4000x45x45 mm |
| Material | Sibirisk Lärk |
| Yta | Hyvlad |
| EAN-nr | 7332920305983 |
