Trallvirke Thermo Fura Kärnsund Wood Link Rillad/Slät 26x117 mm
Pris/frp 248,40:-
69 kr/lpmVald variant
Längd (m):
3,6
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Termotrall furu är ett miljövänligt alternativ som har en hög motståndskraft mot röta på grund av den värmebehandling trämaterialet har gått igenom.
Varumärke
Kärnsund Wood LinkBeskrivning
Termotrall furu är ett miljövänligt alternativ som har en hög motståndskraft mot röta på grund av den värmebehandling trämaterialet har gått igenom.
Detta är en skrymmande produkt som kräver specialtransport i form av en stor lastbil eller kranbil. Leverans sker fram till porten om du bor i lägenhetshus eller fram till tomtgräns om du bor i villa. Du som kund ansvarar för att flytta godset från tomtgräns.
Dokument
Recensioner
Christer JVerifierad köpare
för 2 år sedanHärligt material. Skönt för barnbarnen att röra sig på
+ Lätt att jobba med Förhoppningsvis giftfritt
Per EVerifierad köpare
för 5 år sedanJag valde denna produkt för vi har den redan på tre terrasser och trivs bra med den. Den åldras snyggt till en silvergrå nyans och kan lätt rekonditioneras med mild högtryckstvätt.
+ Lätt att jobba med
- Vill spricka när man skruvar nära ändträ, måste borra först
Egenskaper
| Varumärke | Kärnsund Wood Link |
| Art.Nr. | PEFC432261173600 |
| Ytbehandling | Värmebehandlad |
| Längd | 3600 mm |
| Bredd | 117 mm |
| Tjocklek | 26 mm |
| Produkttyp | Trallvirke |
| Längd | 3,6 m |
| Mått | 3600x117x26 mm |
| Åtgång | 8,2 lpm/m2 |
| Material | Fura |
| Yta | Hyvlad |
| Dimension | 26x117 mm |
| EAN-nr | 7332920304986 |


