Våtrumsbård Tarkett Aquarelle Raw Concrete Grey
Rek. pris 309 kr/lpm
Lägsta totalpris 2 072:-
259 kr/lpm
Aquarelle Raw Concrete Grey
8 lpm / 2 072 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Väggmattan är 2 meter hög och måste därför kompletteras med en bård upp mot taket. Bården kan i de flesta fall ha samma mönster som väggen. Om det inte finns kan du välja något annat som matchar. Det är också snyggt att sätta en helvit bård om taket är vitt. Bård och väggmatta produceras vid olika tillfällen och kan därför skilja i nyans.
Varumärke
TarkettBeskrivning
Väggmattan är 2 meter hög och måste därför kompletteras med en bård upp mot taket. Bården kan i de flesta fall ha samma mönster som väggen. Om det inte finns kan du välja något annat som matchar. Det är också snyggt att sätta en helvit bård om taket är vitt. Bård och väggmatta produceras vid olika tillfällen och kan därför skilja i nyans.
Egenskaper
- Vattentät design
- Trådsvetsas
- Ftalatfri
Teknik & Miljöspecifikationer
- Produkttyp: Vinyl wallcovering in roll form (EN 233)
- Total tjocklek: 0,92 mm
- Totalvikt: 1,500 kg/m²
- Tjocklek, slitskikt: 0,12 mm
- Ytbehandling: PU Mat
OBS! Anlita alltid en GVK-auktoriserad fackman för att utföra arbetet i våtrum.
- Vattentät design
- Trådsvetsas
- Ftalatfri
Teknik & Miljöspecifikationer
- Produkttyp: Vinyl wallcovering in roll form (EN 233)
- Total tjocklek: 0,92 mm
- Totalvikt: 1,500 kg/m²
- Tjocklek, slitskikt: 0,12 mm
- Ytbehandling: PU Mat
OBS! Anlita alltid en GVK-auktoriserad fackman för att utföra arbetet i våtrum.
Egenskaper
| Varumärke | Tarkett |
| Art.Nr. | 25918135 |
| Ytbehandling | PU Mat |
| Bredd | 490 mm |
| Serie | Aquarelle |
| Tjocklek | 0,92 mm |
| Slitskikt | 0,12 mm |
| Typ | Våtrumsbård |
| Format | Rullvara |
| Våtrumsgodkänd | Ja |
| Användningsområde | Våtrum |
| Material | Heterogenous (HE) |
| EAN-nr | 7393799245527 |
