Kakel Arredo Metro Biselado Matt Vit 7,5x15 cm
Pris/frp 318,92:-
469 kr/m²
Metro Biselado Matt Vit 7,5x15 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kakel Metro Biselado Vit Matt med fasade kanter. Fasade kakelplattor är idag bland det mest populära kakel att sätta i framför allt kök. Kakel Biselado kommer från det spanska företaget Ceramicas Vilar Albaro. Det är gjort av spansk rödlera och just denna platta har en vacker vit färg med en matt yta.
Varumärke
ArredoBeskrivning
Kakel Metro Biselado Vit Matt med fasade kanter. Fasade kakelplattor är idag bland det mest populära kakel att sätta i framför allt kök. Kakel Biselado kommer från det spanska företaget Ceramicas Vilar Albaro. Det är gjort av spansk rödlera och just denna platta har en vacker vit färg med en matt yta.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Arredo |
| Art.Nr. | 267732 |
| Mått | 8x15 cm |
| Typ | Kakel |
| Kant | Rund |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Nej |
| Antal | 0,68 m2/frp |
| Antal | 60 st/frp |
| Tjocklek | 6 mm |
| Serie | Biselado |
| Färg | Vit |
| Sättyta | Enbart Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Mönster | Fasad |
| Form | Rektangulär |
| Användningsområde | Inomhus |
| Storlek | 8x15 cm |


