Kakel CAS Ceramica Tender Mirage Turkos 15x15 cm Revestimiento
99 kr/m²

Tender Mirage Turkos 15x15 cm Revestimiento
99 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Med sina mjuka former och dova turkosa färg ger denna kakelplatta ett behagligt intryck. Tender serien har mjuka former och finns i flera olika dova och behagliga färger. Det är en samling av dekorativa keramiska plattor av hög kvalitet och snygg design.
Varumärke
CAS CeramicaBeskrivning
Med sina mjuka former och dova turkosa färg ger denna kakelplatta ett behagligt intryck. Tender serien har mjuka former och finns i flera olika dova och behagliga färger. Det är en samling av dekorativa keramiska plattor av hög kvalitet och snygg design.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Observera att en bildskärm inte alltid kan återge en kakelplattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt.
Recensioner
Peter NVerifierad köpare
för 3 år sedanJag valde kaklet på utseende och pris. Slutresultatet blev jättebra men pga att kakelplattan var kupad, både in och utvändigt, så var den svår att sätta och tog onödigt lång tid. Min plattsättare har nu visat och undervisat mig varför man skall vara uppmärksam på det i valet av kakelplatta. Jag har en tidspress i bygget, och den här plattan kostade mig 1 extra vecka med långsammare sättning och fogning. Samt merkostnaden för plattsättaren gör 1 vecka. Ung 20’000kr efter ROT.
+ Färgen och intrycket blev så bra som jag föreställde mig
- Ett kupat kakel som det här är svårt och drygt att sätta. Det tar nästan dubbelt med fix och att foga och dra av kupat tar nästan 4 ggr så lång tid. Min plattsättare fick ägna 5 dar att göra det som skulle tagit en dryg dag att göra. Han muttrade en hel del och min merkostnad blir ca 20 tusen mer än beräknat.
Egenskaper
| Varumärke | CAS Ceramica |
| Art.Nr. | 267806 |
| Mått | 15x15 cm |
| Typ | Kakel |
| Kant | Rak |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Nej |
| Tål Golvvärme | Nej |
| Antal | 1 m2/frp |
| Antal | 44 st/frp |
| Tjocklek | 9 mm |
| Serie | Tender |
| Färg | Turkos |
| Sättyta | Enbart Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Mönster | Enfärgad |
| Form | Kvadratisk |
| Användningsområde | Inomhus |
| Storlek | 15x15 cm |


