Klinker Arredo Bamboo Vit 15x15 cm
Pris/frp 147,51:-
149 kr/m²Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
ArredoBeskrivning
Klinker Bamboo. Platta med mönster av bambufibrer.
Granitkeramik är en keramisk platta gjord av lera, men med stenens hårdhet och tålighet. Granitkeramik har mycket låg vattenabsorption och är frostbeständig, vilket gör att den går att lägga såväl ute som inne, både på väggar och golv. Vackert, slitstarkt och lätt att hålla rent.
Egenskaper
| Varumärke | Arredo |
| Art.Nr. | 254862 |
| Mått | 15x15 cm |
| Produkttyp | Klinker |
| Kant | Rak |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antal (m2/frp) | 0,99 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 44 st/frp |
| Serie | Bamboo |
| Färg | Vit |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Längd | 15 cm |
| Mönster | Randig |
| Form | Kvadratisk |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Bredd | 15 cm |
| Storlek | 15x15 cm |



